Základná charakteristika stroja.

Autožeriav AD-20Autožeriav AD 20 je mobilné žeriavové zariadenie zo štvordielnym teleskopickým výložníkom, postavený na upravenom trojnápravovom podvozku TATRA T 148.
Patrí do kategórie cestných výložníkových žeriavov s plne otočným vrškom (360ْْ) a sklopným výložníkom, ktorý umožňuje zdvíhanie a premiesťovanie bremien na meniteľnom vyložení. Maximálna nosnosť žeriavu je 20 000 kg.
Jeho použiteľnosť je veľmi široká najrôznejších priemyslových oboroch. Je určený ako univerzálny mechanizační prostriedok k práci najrôznejších technologických postupov pri manipulácii s materiálom, najmä pri prácach prekladacích, montážnych, stavebných alebo opravárenských v priemysle a stavebníctve, v skladovom hospodárstve, pri vykladaní vagónov, pri montáži strojov a usadzovaní technologických zariadení v priemyselných závodoch, stavebných a strojných celkov a pri všetkých ostatných prácach spojených s premiesťovaním kusových bremien.

Svojimi vlastnosťami je vhodný pri realizácii menších a stredne veľkých investičných a opravárenských zariadení, strešnú a oceľovú konštrukciu, pokiaľ ich hmotnosť není vyššia než je nosnosť pri potrebnom vyložení.